AVUCUNDA BEN OLMAK NE DEMEK , AVUÇTA BEN OLMASININ ANLAMI NEDİR

By Ceyda - Mart 14, 2018


  

 Merhaba sevgili okurlarım,
Bu gün size belki de daha önce hiç duymadığımız bir şeyden bahsedeceğim. Bazı insanların yumurta bile kırsa lezzetinden yiyemediğimiz, bu nasıl bir şey ya dediğimiz zamanlar olur. Bana da üniversite de arkadaşlarım etsiz yaptığım basit yemekler için bunun içinde et mi var dedikleri çok oluyordu. 
    Onlara, içine et koymadığım ama öyle hissettiren ne varsa tek tek ayrıştırıyordum. Yine de bulamıyorduk, neyin böyle düşündürdüğünü. Sonra aynı malzemelerle arkadaşlarım yemek yapıyordu. Olmuyor işte diye bir hışımla çöpe döküyorlardı. Buradan hepsini selamlıyorum, aklıma geldi o günler yine gülmeden edemedim J Bu sadece arkadaşlarıma özgü bir şey değildi, genel olarak yemeklerimi yiyenlerin ortak fikriydi. Bir gün bir misafirimiz yemeklerimi yedikten sonra bana dönüp avcuna bakabilir miyim dedi, gösterdim tabi ya dedi. Şaşırdım yüzüne bakıyordum. 

      Bana, senin elinde ben var dedi.  Serçe parmağımın ortasındaki beni görünce bende şaşırmıştım. Yani dedim. Yani avcunda ben olan kişinin yemekleri çok lezzetli olur. Soğan kavursa tadından yenmez dedi. Şaşırdım, gerçekten duyunca kendimi garip hissettim. Böyle bir şey olabilir miydi? Üzerinden zaman geçti, artık alışmıştım tepkilere.
      Nişanlıma bahsettim çok şaşırdı. Yemek tarifleri yazmam için blog fikrini o sunmuştu. Buna olan şaşkınlığını da gizleyemedi ve yazmamı söyledi. Bende biraz düşününce sizinle paylaşmaya karar verdim. Etrafınızda eli benli biri varsa şanslısınız, onları kaybetmeyin ;) lezzetli günler.

 • Share:

You Might Also Like

4 yorum

 1. Yemek tariflerin için sayfa açtınmi peki fușya güzeli 😊

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Yemek tariflerim için katagoriler kısmında ekonomik yemek tariflerim mevcut :) aynı zamanda ekonomikyemektariflerim.blogspot.com adresimde de yemek tariflerim bulunmakta:)

   Sil
 2. Yemek tariflerin için sayfa açtınmi peki fușya güzeli 😊

  YanıtlayınSil
 3. Yemek tariflerin için sayfa açtınmi peki fușya güzeli 😊

  YanıtlayınSil