YAŞLANMA KARŞITI IŞIL IŞIL BİR CİLT MASKESİ NASIL YAPILIR , HAZIRLANIŞI

By Ceyda - Mayıs 10, 2018

YAŞLANMA KARŞITI IŞIL IŞIL BİR CİLT MASKESİ NASIL YAPILIR
Merhaba sevgili okurlarım,

YAŞLANMA KARŞITI IŞIL IŞIL BİR CİLT MASKESİ NASIL YAPILIR , HAZIRLANIŞI  

YAŞLANMA KARŞITI IŞIL IŞIL BİR CİLT MASKESİ NASIL YAPILIR , NASIL HAZIRLANIR, uzun bir aradan sonra tekrar bir şeyler yazıyor olmak çok güzel :) Size, kısaca yokluğumda ne yaptığımı söylemek istiyorum, NİŞANLANDIM :) Detaylarını tek tek sizinle paylaşacağım. Nişanımda neler yaptım nasıl geçti hepsini ayrı bir blog kategorisi altında anlatıyor olacağım takipte kalın ;)  Şimdi gelelim ışıl ışıl parlayan, arkadaşlarınızın yüzüne ne sürdün, sevgilinizin bu makyaj çok doğal tam sana göre dediği küre ;) Öncelikle cildimize saf kilden maske yapıyoruz.

MASKE İÇİN :
2 YEMEK KAŞIĞI KİL
BİR YEMEK KAŞIĞI BAL VEYA SÜT
BİR YEMEK KAŞIĞI ÖNCEDEN DEMLEYE BIRAKTIĞIMIZ YEŞİL ÇAYMaskemiz kururken 2 paket yeşil çayı, 1 su bardağı kaynar suya bırakıyoruz ve demleniyor. Demlendikten sonra yüz temizleme (disk pamukları) pamuklarını bir kaba koyuyoruz ve üzerine yeşil çayımızı ekliyoruz. Yüzümüzü soğuk suyla yıkıyoruz. Kil maskesinden arındırdıktan sonra hazırladığımız pamuklardan bir tanesi ile yüzümüzü hafifçe tampon uygulayarak siliyoruz. Yeşil çay hem gözenekleri sıkılaştıracak hemde yaşlanma karşıtı bir etki sunacak. Kalan yeşil çaylı pamukları buzdolabında saklayabilirsiniz. Sabah akşam silmeye devam ediyoruz. Bende 2. günde etkisini göstermeye başlamıştı. En son krem kullanabilirsiniz. Esen ve ışıl ışıl kalın :)

 • Share:

Benzer İlginizi Çekecek İçerikler

2 yorum

 1. Kil maskesinin cilde çok iyi geldiğini biliyordum ama yeşil çayın etkisinden haberim yoktu. Ben doğal gül suyu kullanıyorum. Cildime çok iyi geliyor. Siz de deneyebilirsiniz :-)

  Bu arada tebrikler, mutluluklar dilerim :-)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne varsa doğada var:) Gül suyu da etkisini hızlı gösteren doğal bir vazgeçilmez ama doğal olursa:) denedim ve farkı gördüm.
   İyi dileklerin için de ayrıca teşekkür ederim. :)

   Sil