MİYOP DERECESİ NASIL DÜŞER,MİYOPLAR İÇİN DOĞAL YÖNTEM,DERECEM NASIL DÜŞTÜ, GÖZ NUMARASI NASIL DÜŞER, GÖZ NUMARASI DÜŞER Mİ - GÖZ NUMARASI - MİYOP GÖZ NUMARASI DÜŞÜRME

     Merhaba sevgili okurlarım.Bu yazımda sizlere gözlerimdeki, miyopluk derecemi nasıl azalttığımı ve nelere dikkat ettiğimi anlat...

   


 Merhaba sevgili okurlarım.Bu yazımda sizlere gözlerimdeki, miyopluk derecemi nasıl azalttığımı ve nelere dikkat ettiğimi anlatıyor olacağım. Şunu söylemem gerekir ki miyop veya ismini bilmediğim onca rahatsızlığın,bizi çokta üzmesine gerek yok diye düşünüyorum. Gerekli önlem ve tedavi yöntemi varsa ne mutlu bize.Tedavisi olmayan onca hastalıkla karşılaşınca insan bunu daha
iyi anlıyor. Umarım hiçbiriniz karşılaşmaz,sadece yazmış olduğum yazıyla okumuş ve geçmiş olursunuz.

     Yakın bir arkadaşımı kanserden kaybedince aslında miyop olmanın, çokta dert edilecek bir şey olmadığını anladım. Şunu düşündüm o arkadaşıma sorulsaydı, miyop olarak yaşamak mı istersin; yoksa şuan ki hastalığından ölmek mi, cevabı hepimiz çok iyi biliyoruz.Yaşam çok tatlı ve biz ne kadar ağır şeyler yaşarsak yaşayalım, ölmek istemeyiz diye düşünüyorum. Umarım sizde benim gibi düşünüyorsunuzdur.Bende ne kadar hayat dolu yaşama isteğiyle dolup taşan okurlarım var diye kendimle övünürüm :)
  Miyop, aslında nesneleri netleyememe rahatsızlığıdır. Tabi bu uzaktaki nesneleri.Miyopluk, sizinde bildiğiniz üzere belli yaşa kadar devam edip, sonrasında duruyor. Belli yaşa göre nasıl numarası artıyor bilmiyorum.Zaten yavaş yavaş arttığı için miyop olduğunuzu, bazen çok geç fark edebiliyorsunuz.
 Mesela ben;

üniversite de okurken, arka sıralarda sınava girdiğim zamanlar duvarda asılı saatleri tam net göremeyip, hocalara kalan süreyi sorarak fark etmeye başlamıştım.Ozamanlar 0.75'ti,peki ya 0.75 ne kadar bir derecedir?Bu,aslında çok hafif ve küçük bir numaradır.Yani günlük hayatınızı pek etkilemeyen, çok çok uzaklardaki nesnelerin bulanmaya başladığı,uzaktaki saatlerin kaç olduğu tam olarak göremediğiniz derece.
     Miyopluk nasıl oluşur? Miyop yaş ilerledikçe düşer mi? Miyop geriler mi? Okuduğunuz bölüm,telefon,bilgisayar gibi faktörler etkili diye düşünüyorum.Zamanla bulanıklık arttıkça anlıyorsunuz ki miyopluk derecesi de artıyor.Gözlük ve Lensleriniz olmadan dışarı çıkamaz hale geliyorsunuz.Başımdan söyle bir anı geçmişti :) yaz aylarının gelmesiyle spora başlıyordum. Muğla'ya gelen veya Muğla'yı duyanlar bilir, adliyenin önünde döner vardır.O döner kavşak,büyük bir saatin döneridir. Spor yaparken de lens ve gözlük kullanmayı sevmiyorum.

Lense toz değince batmalar oluşturuyor, buda beni çok rahatsız ediyor.Gözlükle zaten rahat spor yapamıyorum.Bir akşam yine spor yapmaya çıktım, ne gözlük ne de lens takmıştım. Göz derecemde 1.50'a ulaşmış, artık netlerken görüntüleri netleyemiyor, bulanıklaştırıyordu. Saatin kaç olduğunu merak edip, saatin orada durakta bekleyen bir kişiye, saati sormuştum. O kişide,dönerdeki saate bakarak bana saati söylemişti.Hem dram hem komedi ikisini aynı anda yaşamıştım.
Göz numarası düşer mi, Göz numarası nasıl düşer, Gözlük numarası düşer mi, Dereceniz kaç olursa olsun, bu dereceler düşürülebilir. Gözlük takınca göz numarası düşer mi, Ben ne yaparak 1.50'u 1'e düşürdüm; şöyle ki maydanoz sevmeyen biriyim. Yemeklerde yerim; ama bir yemekte olmazsa, bunda maydonoz yok mu, diye de sormam. O derece bir sevgi yani, olsa da hoş olmasa da hoş şeklinde:) öncelikle maydanozu sevmesek de yememiz gerekiyor. Peki nasıl şöyle ki; ben domatesli makarna yapar,
neredeyse yarım demet maydanozu makarna piştikten sonra üzerine doğrar hemen  bir iki kez karıştırarak ocağı kapatırım. Sabah kahvaltıda ise, peynirin içine doğrar (peynir kuru peynir) üzerine biraz zeytinyağı gezdirip,bazende yeşil soğanda ekleyerek yerdim.

      Bazen de bu peynir, maydanoz karışımına; yeşil soğan değil de, havuç rendeliyordum ki onun üstüne zeytinyağ gezdirdik mi, (adek) yağda çözünen vitaminlerden olan havuçta, çok büyük etkisi olan bir sebzedir. Sabah kahvaltıda maydanozlu, peynirli,havuçlu veya soğanlı salatamızı yedik mi,öğleyin domatesli veya salçalı makarnamıza maydanoz doğradık mı,akşamda salatamıza hem havuç hemde maydanoz koyduk mu yaklaşık 1 ay kadar sürede miyop olan kişilerin göz dereceleri en az 0.50 kadar azalacağını düşünüyorum. Ortalama günde 2 bağ maydanoz, yaklaşık 5 adet havuç demek göz için yararlı olan vitaminleri karşılıyor diye düşünüyorum ki bir de ay olarak düşünün. :)Lütfen üşenmeyin;) havucu rendelemesem direk yesem olmaz mı, olmaz :) yağda çözünmesi lazım. Her gün devam ederek deneyin ve yorum kısmına bana sonuçlarınızı yazınız :) Umarım faydasını görürüz çünkü gerçekten ben gördüm ve tavsiye niteliğinde yazıyor ve her gün üşenmeden yiyorum. Şimdiden geçmiş olsun acil şifalar ;)
Miyop en fazla kaç derece olur, Miyop dereceniz 3'ün altındaysa "hafif miyopi" denir. Miyop dereceniz 3-6 arasındaysa "orta seviyede miyopi" denir. Miyop dereceniz 6 üstüyse "yüksek miyopi" olarak adlandırılır. 
diş teli ile alakalı bilgi edinmek isterseniz diş teli taktırmak ile ilgi yazımı okumanızı tavsiye ederim.
Kilo probleminiz var ise aynı kiloda kalma ile alakalı yazımı okuyunuz.
Miyopluk, gözlerin düzgün olarak net görmemesi olarak tanımlanır. Miyop olmak, gözlerin bir nesneyi uzaktaki bir yerde net görmemesi anlamına gelir. Bu, gözlerin düzgün bir şekilde enfes etmemesi nedeniyle olur. Miyop insanlar genellikle kısa görüşlüdür ve daha çok okumaya, bilgisayar başında çalışmaya veya telefon kullanmaya yönelik işler yapmayı tercih ederler. Miyopluk, gözlükler, kontakt lensler ve ameliyat gibi yöntemlerle düzeltilebilir.

YORUMLAR

BLOGGER: 60
 1. Ne yemem lazım düşmesi için üşendim de :) kısa özetler misiniz

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne yemen gerekiyor öncelikle maydonoz ki bolca maydonoz (yazımda nasıl onu yenebilir, sevebilir hale geleceğini yazdım :) oradan bakabilirsin ) Bir de Havuç ama yağda çözünmesi lazım onu da yazıda yine anlattım :) boş vaktin olursa okumanı isterim :)

   Sil
 2. Merhaba salatalık olarak mı yapıcam peynir maydanoz havuç falan bide makarna olayını anlamadım :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evet salata olarak yapacaksın, maydanozu, havucu, peyniri bir kaba koyup üzerine zeytinyağı gezdirerek havucunda yağda çözünmesini sağlayabilir hemde salatasına tat katabilirsiniz. Makarnayı normal yapıyoruz, isteğe göre domates rendeleyip koyabilirsiniz piştikten sonra da artık ocağı kapatacakken doğradığımız maydanozları ekliyoruz. hani onu pişmeden ocağı kapatıyoruz ki daha aktif olsun vitamini :)

   Sil
 3. Yazınızı mantıklı buldum, yarın denemeye başlayacağım. Gerçekten birçok derde şifa ilaçlarda değil doğal yiyeceklerde. Vitiligoyu egzemayı çok basit yöntemlerle atlattık. 1.5 az gibi görünüyor ama günlük hayata gerçekten engel olan bir derece, daha yüksek olanlara Allah yardım etsin. Teşekkürler yazı için.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba.1 sene geçmiş ama beb sorim dedim göz numaranız düştü mü acaba yanıtlarsanız çok sevinirim

   Sil
  2. Göz numaram düştü ama ben durmasını istiyorum. Düştüğünü kendiniz de farkediyorsunuz zaten nesneler daha net hale gelmeye başlıyor :) Ama durmasını bekliyorum, çizdirip kurtulacağım sanırım :)

   Sil
  3. Yorum için geç kalınmışlık söz konusu özür dilerim. BU tür unknown sayfalarını aynı kişi olarak düşünüyordum. Evet egzama, sedef için de babam doğal bir ilaç yapıyordu ben de yüzümdeki sivilce, müfrelenmiş, kabuk bağlamış yaralar için kullanıyordum 1 yılın sonunda pamuk gibi oldu cildim :) faydalı bir yazı olursa ne mutlu bana :) evet rabbim hiçbir derdi devasız bırakmasın inşallah.

   Sil
  4. Merhaba vitiligoyu nasıl atlattiniz cevaplarsanız çok memnun olurum

   Sil
 4. Benim gözlük numaram 7.5 etki ederim sizce

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet lütfen sabırla deneyin, çok fazla ekranlara bakmayın ve olabildiğince karanlık, loş ışıklarda vakit geçirin :)

   Sil
 5. Bildiğimiz yağımı abi

  YanıtlaSil
 6. Yanıtlar
  1. Öncelikle yazımı okuyup yorum yaptığınız için teşekkür ederim. Ben derecenize etki edeceğini düşünüyorum ki zaten bunun şu dereceye etkisi var buna yok gibi birşey söz konusu değil. Bence deneyebilsiniz, maydanoz olsun havuç olsun bunlar gayet ucuz ve etkili şeyler. Zeytinyağı kullanıyordum neden bilmiyorum ama salata türü şeylere çok yakışıyor. Yazı da yazmayı unuttum eşim çok sevdiği için havuç kızartıp sarımsaklı yoğurtla havuç da yapıyordum. Hala yoğurtsuz yemez siz de deneyebilirsiniz. Aslında neyi nasıl seviyorsanız değerlendirin yeter ki içine hep maydanoz kullanın :) acil şifalarımız olsun inşallah :)

   Sil
 7. Merhaba 16 yaşındayım bir gözüm 1.50 diğer gözüm 1.75 ama doktor gözlük numarasını biraz daha küçük verdi.2 sene sonra MSÜ sınavına giricem ve 2 gözümün derecesinin toplam 2yi geçmemesi gerekiyor.Söylediğiniz şeyleri uygularsam olumlu sonuç alabilir miyim.Çoğu kişi miyop numarasının düşmeyeceğini söylüyo

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Derece düşmez diye bir şey yok
   Ne kadar doğru bilmem ama çok yakın bir arkadaşımın arkadaşı gözlük takmayı bırakmış öyle demişti

   Sil
  2. Ben de 2 sene sonra MSÜ sınavına girmeyi düşünüyorum göz numaram ikisi de 2 numara göz egzersizi yapmaya başlamıştım bir de bunu deneyeyim. Umarım işe yarar.

   Sil
  3. Göz egzersizleri ise yarar mı

   Sil
  4. Yeni miyop olduğumu öğrendim ve 1.50 ye 1.75 MSÜ sınavına gireceğim 2 sene sonra öğrendiğim andan beri tüm hayallerim yıkıldı diye ağlayıp duruyorum bitmiş durumdayım göz egzersizini bende gördüm denemeye başlayacağım. Ve maydanoz yiyeceğim bol bol. Sizde ise yaradımı lütfen cevap verin.

   Sil
  5. Bende 2 sene sonra gireceğim inşallah da sizin etki etti mi göz için düştü mü numara

   Sil
  6. arkadaşlar evet yarıyor, inanın ve maydonoz olsun, yağda çözündüğü için havucu yağ ile tüketin mesela salata yapın içine bol maydanoz, haavuç ekleyip üzerine zeytinyağı gezdirin.

   Sil
 8. Maydonuzu çiğ de yesek olur mu

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çiğ olarak tüketmeniz daha doğru çünkü sebzeler pişirildikçe besin değeri düşüyor.

   Sil
 9. Merhaba ben tam anlamadım lütfen daha detaylı anlatır mısınız lütfen

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Neresini tam olarak anlamadınız orasını anlatayım? yiyecek kısımları mı ?

   Sil
 10. Gercekten benimde miyop sorunum var. Maydanoz ve havucu çiğ mi tuketiyoruz

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Meraba, genelde sebze ve meyveleri çiğ tüketirsek etkisi daha yüksek:) ama havuç yağda çözünen (ADEK) olduğu için salatada kullanabilirsiniz ya da yemeğini yapabilirsiniz nasıl mı ? patatesli,havuçlu,tavuk gibi
   maydanoz ise salata olabilir yine içine havuç atılabilir ya da makarnaya doğrayabilirsiniz size kalmış :)

   Sil
 11. Selam ben bugün göz kontrolüne gittim ve sağ gözüm 1.75 sol gözüm 0.75 çıktı sizce her gün havuç ve maydonoz tüketsem 1 e indirme ihtimalim var mı ve ne kadar sürede bunu başarabilirim cevaplarsanız sevinirim

  YanıtlaSil
 12. Merhaba bunu yaparken gözlük kullanmaya devam ettiniz mi?

  YanıtlaSil
 13. sol gözüm 0,75 2 senede 1,25 ten düştü sağ gözüm ise 0,25 yükseldi 1,75 oldu yani acaba sağ gözümün derecesi düşermi polisliğe giricem 2 sene içinde

  YanıtlaSil
 14. Ben 18 yaşından kucuk olduğum için benim içi yararlı olurmu ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. yaş ile bağlantısı olduğuna inanmıyorum.

   Sil
 15. Göz egzersizleriyle göz numaramı düşürebiliyomuyum 18 yaşından küçük olduğum için dusmeyeceğini söylediler düşüyosa neler yapmayaliyım lütfen soruma cevap verin

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sizin cevaplariniz benim için değerli

   Sil
  2. yağmurcum, gözlük kullanmayı ihmal etme, çok fazla ekranlarla gözünü yorma, tercih sebebiyle çok aydınlık yerleri önermem genelde loş ışıklardan faydalanmanı öneririm. bol maydanoz, havuç ama salata tarzı yersen faydasını görürsün havucun bunları ye ve kalemle göz egzersizi yap hergün 15-20 dakika . sağlıcakla kal :)

   Sil
 16. Merhabalar günde kaç tane havuç ve maydonoz doğrayıp yememiz gerekiyor?? Cevaplar mısınız?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bi demet maydanoz, bunun yukarı da tarifleri mevcut salata da ya da çorbalarda yenebilir havuç en az adet rendelenebilir salatalara

   Sil
 17. Göz numarası nasıl düşer, göz numarası düşer mi hocam , maydonaz ve havuç gerçekten gözlere iyi geliyor mu, çünkü bir çok yerden bu tavsiye ve önerileri duyuyorum.

  YanıtlaSil
 18. Gözlük takınca göz numarası düşer mi?

  Miyop göz derecesi düşer mi?

  Göz numarası zamanla düşer mi?

  Hipermetrop göz derecesi düşer mi?  Miyop ilerler mi?

  Normal göz derecesi kaç olmalı?

  Miyop gözlük takarak geçer mi?

  Bulanık görme neden olur?

  Astigmat kendiliğinden geçer mi?

  Hipermetrop tedavi edilebilir mi?

  Hipermetrop için hangi mercek?

  Hipermetrop ameliyatla düzelir mi?

  Miyop en fazla kaç derece olur?

  Miyop kalıcı mıdır?

  Miyop gözlük ile tedavi edilir mi?

  Hipermetrop gözlükle düzelir mi?

  Hipermetrop sıfırlanır mi?

  Hipermetrop için lens var mı?

  Gözlüğü sürekli kullanmak gerekiyor mu?

  Yakın gözlüğü ne zaman kullanılır?

  Gözlük numaraları kaça kadar?

  YanıtlaSil
 19. Merhabalar benim oğlum 3 yaşında miyop sağ gözü 6 sol gözü 4 görüyor hergün 1 tane havuç yiyor ve bir avuç kadar kuru üzüm yiyor bunların göze faydası olurmu? Çok teşekkür ederim 😊

  YanıtlaSil
 20. Merhaba maydonuzu herhangi bir malzeme eklemeden çiğ bir şekilde tüketirsek olur mu?Ayrıca göze iyi gelen diğer yiyeceklerde olur mu? Örneğin,balık ya da A vitamini takviyesi

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. tabi düzenli bir şekilde tüketmeniz size faydası olacaktır. lütfen destek için reklamlara tıklar mısınız ?

   Sil
 21. Polis olmak istiyorum gozum -2 ve polislikte sinirdayim galiba yukseldi dusurmem gerekiyor gerci daha cok var polis olmama 4 5 yil ama olsun dusurumek istiyorum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sizde şuan hafif miyopi var. bunu size önerdiğim beslenme şekli ve gözlük kullanarak bir kademe düşerebilirsin. lütfen destek için reklamlara tıklar mısınız ?

   Sil
 22. Göz numarası kendiliğinden düşer mi?

  Miyop göz derecesi düşer mi?

  Göz kaç numaraya kadar çizilir?

  Kaç numaraya gözlük verilir?

  YanıtlaSil
 23. 1 senede kaç derece düşürebilirim sizce ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. bunun için net bir derece söylemek mümkün değil .

   Sil
 24. 1 senede kaç derece düşer sizce?

  YanıtlaSil
 25. Bunlari yerken gozlugu surekli takmamiz mi gerek yoksa gozlugu birakipmi yaptın

  YanıtlaSil
 26. Bende - 2 derecedeyim şuan gözlük takıyorum 1 senede kac derece duşer 0.75 olurmu sızce

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Göz dereceni size önerdiğim beslenme şekli ve gözlük kullanarak biraz düşerebilirsin.

   Sil
 27. Merhaba
  Renkli beslenme herşeymiş. Bende tecrübemden bahsetmek istiyorum. 4 senedir göz numaralarım aynı. Son 6 ay içinde hayatımda bir değişiklik olarak kahvaltıma salata ekledim. Mor havuç ve karpuz turbu dilimledim. Yeşillikler turuncu havuç rendesi ve mor lahana turşusundan oluşan salata içinde zeytinyağ limon tuz susmak nane olan. İki gün önce doktora gittiğimde göz numaralarım 2.25ve 2.50ten 1. 75e düştüğünü öğrendim. Doktor ve ben şok. Hala yeni numaralara alışamadım gerçi pek takmıyorum ama

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bunu paylaştığın için teşekkür ederim. Elbette yediklerimizin çok önemli olduğunu düşünüyorum :)

   Sil

Ad

1 - 60 YAŞ ÜSTÜ,2,1 sedef hastalığı,2,1- Başa Güneş Geçmesi,1,1- Dans ile kilo vermek,1,1- Egzersiz mi yoksa Diyet mi,1,1- FUCICORT,1,1- GECE TIRNAK KESMEK,1,1- Öksürük ve Boğaz Ağrısı,1,1- SAÇ RENGİ,2,1- sindirim sistemi,1,1- tahriş olan ciltler,1,1- Uykusuzluk için en iyi çare,1,2021 Azelderm krem,1,2021 benzoxin jel,1,2021 eritretin jel,1,2021 fastjel krem,1,2021 huzursuz bacak,1,2021 locafen krem,1,2021 Profenid jel,1,2021 stilex jel,1,2021 tazacne krem,1,2021 zorante krem,1,2021-kpss-sorular,3,2021-p121,1,2021-P21-KPSS,1,2021-P22-KPSS,1,2021-P3-KPSS,1,2022-KPSS,5,4.0,1,8 mart,1,A grubu,8,Achromin,2,Achromin leke kremi,1,açmak,1,Adam smith,1,adet dönemi,1,adet sancısı,1,agri kremi,3,ağ teknolojileri,1,ağrı,1,Ağrı kesiciler,2,aile,1,ales 2021 Sınavı,1,amik ovası,1,anemi,1,antlaşma,1,araba,1,aralık,1,aralık kasveti,3,ardıç yağı,1,asgari ücret ne kadar,1,astigmat,2,aşk,1,aşk şiiri,1,aşk şiirleri,1,ayak bakımı,1,aybaşı,1,ayrılık şiiri,1,aziz nicholaos,2,B grubu,3,B12,1,bacak,3,bacak boyu,1,bacak şişmesi,1,Bahar ayı,1,bakım,2,balkanlar,3,bankacılık,1,Bayrak,1,bayram,1,bebeğiniz için kabaklı yemekler,1,bebek,1,BEL FITIĞI,1,bengay,1,Bepanthol krem,1,bilgisayar,1,Bilgisayar Programlama Sanatı,1,bilim,2,bilim kadınları,1,bio,1,birikim,1,blog,4,blog reklamı,1,blog yazmak,2,bosna para bi̇ri̇mi̇,1,bosnia bosna,1,BOYUN FITIĞI,1,brother,2,Burun Dolgusu,1,bytecoin,1,canon,3,cilt,21,cilt bakımı,3,cilt kremi,21,Contractubex krem,1,corona,2,covid,1,çaışanlar,1,çay,1,çıntar mantarı,1,çocuk,1,Çorba,1,Dalgınlık ve Unutkanlık,1,dans,1,data warehause,1,datamart,1,Değirmen,1,demir eksikliği,1,Demre,1,deneme,1,depresyon,1,dermatolojik ilaçlar,1,devlet,1,dijital,1,dijital amnezi,1,dikkat,1,dilsiz harita,1,din,5,diş teli,1,doğal yöntemler,1,donanım,1,dopamin detoksu,2,dua,1,dut,2,dut pekmezi,1,dut şurubu,1,Dünya,1,eczane fiyatı,1,edebi,1,edebiyat,6,edimesi,1,egzama,1,egzersiz,2,ekmek,2,ekonomi,1,Ekonomik Yemek Tarifleri,19,ekpss,1,el bakımı,1,ellerin yaşlanmasını yavaşlatmak,1,En iyi ağrı kesici krem hangisi,2,endüstri,1,ENTERASAN BİLGİLER,6,epilasyon,1,epson,2,erişim,1,estetik,11,eti,1,etkinlik,1,Ev almak,1,evde çözüm,7,EVDE KPSS,4,evde pankek,1,evde pilates,1,farenjit,1,Fethiye,1,FITIK,1,Film,1,Film ve kitap önerilerim,7,Gabriel garcia,1,Galebe krem,1,Gelir Uzman YARDIMCILIĞI,1,Gemiler-iblis,1,genetik bozukluk,1,gerekenler,1,gezgincey,4,gezi,2,gezme,1,göz,10,göz kapağı,3,göz morlukları,1,gözenek sıkılaştırıcı,1,guy,3,guy puanı,3,güneş lekesi,1,gür,1,haber,17,hamilelik,3,Hamilelikte öksürük,1,hamurlu ekmek,2,hasret özlem şiirleri,1,hasret şiirleri,1,hastalıklar,8,hava sıcaklığı,1,hayvanlar alemi,5,hersek,1,hikaye,4,hitit duası,1,hobiler,1,hp,1,hukuk,1,ibf,1,iğne fobisi,1,iğne korkusu,1,ikincil travma,1,insta canlı oda,1,İstiklal Marşı,1,işçi,1,işkembe,1,işletme,1,jel,2,kadın,29,kadınca,2,kadınlar günü,1,Kadınlar için şiirler,1,kadınlar plajı,2,kahvaltı,1,Kalemimden Düşler,48,kamu yönetimi,1,kanlıca mantarı,1,kanser,1,kansızlık,1,kanun,1,kaplumbağalar,1,kar,1,kariyer,1,kaş,2,kaya tuzu lambası,1,kazanç,1,kek,1,kelime,3,kemoterapi,5,kırmızı pazartesi,1,kil maskesi,2,kilo,1,kilo vermek,1,kimdir,2,kirpik,2,kişisel gelişim,1,kol,2,kongreler,1,konvertibl mark,1,koronavirüs,1,kovid-19,1,koyu,1,köprü,1,kpss,35,kpss önlisans,1,KPSS P16 puan türü,1,kpss p21 puan türü,1,kpss p26,1,kpss p27 puan türü,1,KPSS P28 puan türü,1,kpss p3 puan türü,1,KPSS P31,1,KPSS P32,1,KPSS P33,1,KPSS P35,1,KPSS P36,1,KPSS P37,1,kpss P38,1,kpss p48 puan türü,1,kpss puan,9,kpss-2021,1,kpss-p121,1,kpsspuanı,9,krem,13,kripto para,2,kullananlar,4,kuru incir,1,kuru patlıcan,1,kuzu göbeği,1,kuzu kulağı,1,kültür-sanat,2,leke,6,leke kremi,10,lexmark,1,lirik,1,Maderise Cilt Bakım Kremi,1,magazin,1,makarna,1,makyaj,1,malaga pastası,1,maneviyat,1,mantar,1,mantar yemekleri,1,MARQUEZ,1,MASKE.yaşlanma karşıtı,1,meb 2021,1,Mehmet Akif Ersoy,1,melki yemeği,1,mentol taşı,1,meslekler,1,Midyeli,1,Midyeli ve mozzarella peynirli,1,Minderzade,1,mini hikaye,2,miyop,1,mostar,1,Muğla,1,mühendislik,1,Nash dengesi,1,Nazım Hikmet,1,ne demek,1,Nedir Nasıl Yapılır,18,nefes darlığı,1,nemli dizeler,1,neretva nehri,1,network,2,noel baba,1,normal kan değeri,1,ortaöğretim KPSS,2,ortodonti,1,ortodontist,1,oyun,1,öabt,1,öğretmen,1,öksürük,3,ön yargı,1,ösym,3,Özgürlük Şiirleri,1,özlem içeren şiirler,1,p28,1,p29,1,P29 puan türü,1,p31,1,p34,2,P34 puan türü,1,P4,1,p40,1,p48,2,pandomim,1,para,3,para kazanmak,1,pasta,2,pdf,3,pekmez,1,pilates,1,pilav,1,postmodern,1,Pratik Bilgiler,67,proje,1,psikoloji,3,pürüzsüz cilt,3,ramazan bayramı,1,regl,1,reklam,1,ricoh,1,Rinoplasti,1,roman,4,romantizm,1,rüya tabirleri,5,rüyada deprem görmek,1,Rüyada Erkek Bebek Doğurmak,1,Rüyada Hamile Olmak,1,Rüyada Kar Görmek,1,Rüyada Mezar Görmek,1,Sabahattin Ali,1,saç,3,sağlık,51,SAĞLIK,7,salgın,1,saraybosna,1,sevda şiirleri,1,seyahat,1,sınav,9,sivilce,2,sma hastalğı,1,sonu b ile biten kelimeler,1,sosyal medya,1,stari most,1,summer,1,sunum,1,şiir,14,Tanrı,1,tansiyon,3,tarih,7,taş sandığı,1,tatil,1,tavsiye,2,tavuk,1,Tavuk ile yapılan çorbalar,1,tedavi,1,teknoloji,4,Teknolojik,1,tel tedavisi,1,teneke,1,timsah,1,timüs bezi,2,tjk haber,1,Tolstoy,1,topikal jel,1,topuk,1,tuz,1,Türk çayı,3,Türkiye 5G,1,türkiye uzay programı,1,uçak,1,uyku,1,uykuya dalmak,1,ülke,1,üniversite,1,ünlüler,1,vazelin,2,veri,2,veri ambarı,1,veri tabanı,1,whatsapp yeni özellikler,1,wikipedia,1,yanan saçlar,1,yapay zeka,1,Yara izi Kremi,2,Yaşar Kemal,1,yaz,1,yazı,1,yazı yazmak,2,yazıcı,6,Yazıcı Çıktı Sorunu,1,Yazıcı Tarama Problemi,1,yazılım,6,yazma,1,Yazmak,2,YDS,1,YDS 2021,1,yemek,3,yenilikçi,1,yenirmi,1,yılbaşı,2,yıpranmış saçlar,1,yoga yapmak,1,yorgunluk,1,yökdil 2021,1,yurt dışı,1,yüz temizleme,1,zayıflamak,1,ziaja manuka,1,
ltr
item
KELİME DAMLASI: MİYOP DERECESİ NASIL DÜŞER,MİYOPLAR İÇİN DOĞAL YÖNTEM,DERECEM NASIL DÜŞTÜ, GÖZ NUMARASI NASIL DÜŞER, GÖZ NUMARASI DÜŞER Mİ - GÖZ NUMARASI - MİYOP GÖZ NUMARASI DÜŞÜRME
MİYOP DERECESİ NASIL DÜŞER,MİYOPLAR İÇİN DOĞAL YÖNTEM,DERECEM NASIL DÜŞTÜ, GÖZ NUMARASI NASIL DÜŞER, GÖZ NUMARASI DÜŞER Mİ - GÖZ NUMARASI - MİYOP GÖZ NUMARASI DÜŞÜRME
https://2.bp.blogspot.com/-KhR6U8ciGUE/WzAPUMzubDI/AAAAAAAABGs/Hpgo5njHHJg5Kn-SGXo0X9sZi3xIkODxQCLcBGAs/s640/stock-photo-eyeglasses-over-a-blurry-eye-chart-89011135.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-KhR6U8ciGUE/WzAPUMzubDI/AAAAAAAABGs/Hpgo5njHHJg5Kn-SGXo0X9sZi3xIkODxQCLcBGAs/s72-c/stock-photo-eyeglasses-over-a-blurry-eye-chart-89011135.jpg
KELİME DAMLASI
http://www.kelimedamlasi.com/2018/06/miyop-derecesi-nasil-dusermiyoplar-icin.html
http://www.kelimedamlasi.com/
http://www.kelimedamlasi.com/
http://www.kelimedamlasi.com/2018/06/miyop-derecesi-nasil-dusermiyoplar-icin.html
true
4122680645101318521
UTF-8
Tüm içerikler yüklendi İçerik Yok TÜMÜ Daha Fazla Cevapla Cevabı iptal Delete Yazan Anasayfa Sayfalar Paylaşımlar Tümüne Bak Öneriler Etiket Arşiv Arama Tüm Paylaşımlar Eşleşen paylaşım yok Anasayfa Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzrts Sa Çar Per Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan May Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis May Haz Tem Ağu Eyl Eki Kas Ara şimdi 1 dk önce $$1$$ dk önce 1 hour ago $$1$$ saat önce Yesterday $$1$$ gün önce $$1$$ hafta önce 5 haftadan fazla Followers Follow Premium içerik STEP 1: Share to a social network STEP 2: Click the link on your social network Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy İçerikler