TANRILAR

By Ceyda - Haziran 05, 2018TANRILAR
Biraz mecaz yaparak, toplumumuz da gördüğüm bir  eksiklikten bahsedeğim. 2 Tip Tanrı vardır;
          1)  Allah
         2)  El alem ne der Tanrısı
Benim gözlemlediğim kadarıyla biz, el alem tanrısına daha çok inanıyoruz. Toplum olarak inancımızın bu denli yüksek olması, herkesin içinde yatan bir el alem ne der  Tanrısının varlığıdır. Yaşantımız boyunca insanlarının düşüncelerini kendi düşüncelerimizden hep daha çok önemsedik ve şöyle soruyorum kendime ve size kimi memnun ettik? Toplumun kalıplaşmış metaları haline gelen el alem ile yaşayarak kendi yaşantınızı bir kenara bırakalı ne kadar zaman oldu?
 Ayna karşısında giydiğiniz eteği ve gömleği düşünürken, üzerinizde duruşundan çok,  etraftaki insanların bakış açılarını düşündüğünüz zaman ne kadar geride kaldı? Kendi hayatınızı bir kenara bırakıp, el alemin yönettiği hayatınızın ne kadar farkındasınız ?
Düşündünüz ve belki de geçen zamanda ne kadar el alem de kimmiş o kadar eğitimli, kendi ayakları üzerinde durabilen bir insanım diyerek kendinizi avuttuktan 5 saniye sonra bunu böyle yapmasan daha iyiydi,  yine de sen bilirsin diyen birini hatırladınız J
Düşünüyorum da Allah insanları yaratırken çift taraflı heybe ile yaratmış. Ardımıza kusurlarımızı, önümüze de karşımızdaki insanların kusurlarını koymuş. O yüzdendir ki biz, her seferinde kendimizi değil karşımızdakini görürüz.
Üzerimizde görmekten yorulduğumuz ama gözünü üzerimizden çekmeyen elalem ne der tanrısını, bu denli ululaştırıp, ilahlaştıran kim peki?
Ben, geri kalan zamanımızın biraz da kişisel, el alemden uzak yaşanması gerektiğini düşünüyorum. Siz de 40 yaşına kadar, 30 yaşına kadar veya 20 yaşına kadar her neyse el alemli yaşadığınızın farkına varıp, biraz da kendi istekleriniz doğrultusunda yaşamanız gerektiğini düşünmüyor musunuz ? Bence bize, tek Tanrı yeter de artar bile. İçimizden geldiği gibi ve el alemsiz yaşayacağımız günlere. El alemsiz kalın ;)

  • Share:

Benzer İlginizi Çekecek İçerikler

0 yorum