ENOLA HOLMES YORUMU

By Ceyda - Ekim 12, 2020

Netflixte yayınlanan Enola holmes filminin yorumu, Enola Holmes adındandan da anlaşılacağı gibi Sherlock ve Mycroft Holmes'in kardeşidir. Filmde oyunculuğu üstlenen kahramanları söylemek gerekirse Enola karakterini Millie Bobby Brown canlandırmıştır. Film Nancy Springer'in aynı adlı romanından oluşmaktadır. Diğer oyuncuları ise Henry Cavill, Sam Claflin, Louis Partridge, Helena Bonham, Frances de la Tour, Fiona Shaw, Burn Gorman, Susie Wokoma, Adeel  Akhtar, Hattie Morahan, David Bamber filmin karakterleri arasındadır. 

Film 2020 yapımıdır. İlk gösterimi 23 Eylül olmasına rağmen netfilx de  popüler filmler arasında yer almaktadır. Türkiye de gösterim arasında ilk sırada yerini almayı başarmıştır. 

Alt yazı ve seslendirmesi mevcut özellikle pek çok dilde orijinal bir şekilde yapılması filme ayrı bir izlenilebilirlik katmıştır. 

Filmin konusu kaybolmuş annesini arayan bir genç kızın yaşamış olduğu heyecan dolu ve sürükleyici maceralarla dolu arayışıdır. Yolu kaçak bir lord ile kesişmekte ve lorda yardım ederek devam etmektedir.

İngiltere'nin müthiş bir taşrasında geçiyor oluşu filme ayrı bir gotik hava katmıştır. Filmin içinde olmak isteyeceğiniz sayısız sahne bulunmaktadır. Görsel bir şölene dönüşen kesitler sizi kendi büyüsüne çekmektedir. Mistik aynı zamanda zıtlıkların uyumu, ayrı gibi görünen parçaların müthiş uyumu vintage ve retro bir hava barındırmaktadır.

Bu çağda bir gün yaşamanın bile mümkün olması için nelerden vazgeçebileceğinizi düşünmeden edemeyeceğiz bir konsept ve gizem dolu dedektif kokulu film sizi lütfen film bitmesin düşüncesi içerisinde yoğurmaktadır. 

Yönetmen Harry Bradbeer'in başarısı bu filmle ayrı bir boyuta ulaşmıştır. Yapımcı Marry parent ile birlikte müthiş bir işe imza attıklarını rahatlıkla gözlemleyebiliyoruz.

Film 2 saat 3 dakikadır ama sanki 3 dakika kadar akıcı, sürükleyici ve merak doludur. Türkçe dublaj oldukça başarılıdır. Film de Sherlock Holmes, Enola Holmes kadar ön planda değil aksine neredeyse film tam anlamıyla Enola Holmes ön plandaydı bu bilerek mi yoksa bir Sherlock Holmes filmi miydi orası tam olarak net değildi. Yani filmde ön planda olan  zaten filmin adından da anlaşıldığı gibi Enola Holmes idi. 

Keyifli, izlenebilir, akıcı, sürükleyici bir film olmuş, rahatlıkla izleyebilirsiniz. 

  • Share:

You Might Also Like

0 yorum