EV ALIRKEN NELERE DİKKAT ETMELİ, Ev alırken çıkan masraflar, Ev alırken tapuda nelere dikkat edilmeli, Tapu Masrafları

 Ev alırken nelere dikkat etmeliyiz, Ev alırken çıkan masraflar neler, Ev alırken tapuda nelere dikkat edilmeli, Ev Alırken Hangi kat tercih...

 Ev alırken nelere dikkat etmeliyiz, Ev alırken çıkan masraflar neler, Ev alırken tapuda nelere dikkat edilmeli, Ev Alırken Hangi kat tercih edilmeli


ev alırken nelere dikkat edilir

Ev alırken nelere dikkat etmeliyiz, Ev alırken çıkan masraflar neler, Tapu masrafları ne kadar tutuyor, Ev alırken dikkat etmemiz gereken en önemli noktalardan biri bence İSKANLI OLUP OLMAMASIDIR. İskanlı ev oturma izni var mı yok mu bunu ifade ediyor. Bina yapıldıktan sonra kullanıma uygunsa eğer belediye tarafından iskan belgesi veriliyor. 

Ev almak elbette çoğu insanın en büyük hayallerinden biri. Peki ev alırken neye göre, nasıl, hangi özellikleri göz önün bulundurmalıyız?

Türkiye de ev sahibi olmak mümkün mü, Bu soru genelde YABANCI UYRUKLU KİŞİLERİ İLGİLENDİREN BİR SORU, eğer yabancı uyruklu bir vatandaşsanız Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'nden izin alırlarsa ev kiralayabiliyorlar. Ev sahibi olmak için ise Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından belirlenmiş "Türkiye de taşınmaz ve sınırlı ayni hak edinilebilen ülkeler den birisinin vatandaşı olması gerekir. Ayrıca bunun için gerekli belgeler de söz konusudur. Yabancı uyruklu kişiler Türkiye de bulunan bir bankadan gerekli koşulları taşıması koşulu ile kredi de kullanabilirler.

istanbulda ev almak

İstanbul da ev alırken neye dikkat etmeliyiz

İstanbul da ev alırken neye dikkat etmeliyiz, Türkiye de ev sahibi olmak isteyen yabancılardan bahsettik peki Türkiye de İSTANBUL DA EV  ALIRKEN NELERE DİKKAT ETMEK GEREKİYOR? YA DA NEDEN EV ALMAK DAHA MANTIKLI VEYA MANTIKLI DEĞİL ? 

Ev almak kredi ile ev alınacak ve taksit ödenecekse zaten kira bedelleri neredeyse aylık ödenen kredilere yaklaşmış durumdadır. Kredi oranları düşükse ödeyeceğimiz kredi miktarı uygun ve ödediğimiz kredi ile kira arasındaki fark azsa tabi ki  ev almak daha mantıklıdır.

İstanbul da ev almaya karar verdiysek en en en en önemli olan kriterlerden birisi METROBÜS veya TOPLU TAŞIMAYA yakın olmasıdır. Evin değeri E-5 'E yakın olup olmamasına göre oldukça değişmektedir. 

Şehrin kalabalığından uzaksa eğer bu da çok önemli bir kriter ki İSTANBUL müthiş kalabalık ve tabiri caizse kaos şehridir. 

Tercih olarak Beylikdüzü, Büyükçekmece'ye doğru bir sakinlik ve yeşillik hüküm sürmektedir. ( Avrupa yakasında)

Maltepe, Ataköy, Yeşilköy, Florya oldukça şık ve nezih kesimlerden olduğunu söyleyebilirim. 

Ev alma konusunu farklı açılardan ele alabiliriz. Ev almalıyız dersek eğer, 

1.  İstanbul'da kiralar çok pahalı

2. Yatırım olarak en iyi parayı değerlendirme yöntemlerinden biri

3. Metropol şehirlerinde genelde büyüme dışa doğru olduğu için ne kadar dışarıda bir ev sahibi olsanız da zamanla içeri  kalması ve etrafının gelişmesinin mümkün olduğunu görebiliyoruz. 

Ev alırken tapu masrafları nelerdir?

Ev alırken tapuda nelere dikkat edilmeli, Ev alırken tapu masrafları nelerdir, Ev alan kişilerin karşısına çıkan tapu masrafı içeriği, Ödeyeceğimiz ilk para taşınmaz bedel üzerinden binde 20 oranında alınan tapu bedelidir.

Ev alırken çıkan masraflar nelerdir?

1 İlki Tapu masrafı'dır.

2. Arada bir komisyoncu varsa hem satan hem de alan kişiler mülk bedelinin %2 'sini KDV'si ile birlikte komisyoncuya ödemek zorundadır.

3. Evi aldık ama 5 yıl olmadan satarsak emlak değer artışı nedeniyle vergi ödememiz gerekir.

4. Tapu harcı ödeme sırasında mülkün değerini düşük göstermek, ilgili birimler tarafından tespit edilirse satan ve alan tarafa geçmişe dönük ceza kesilir. 

Ev alırken tapu harcını kim öder ?

Tapu harç bedeli 

1. Alıcıdan yüzde 2 

2. satıcıdan yüzde 2 ( toplamda yüzde 4 )

Tapu harcını hem alıcı hem de satıcı öder.

Ev alırken yapılan işlemler?

1. alıcı kişin ;kimlik bilgileri

satıcı kişinin ;kimlik bilgileri

2.Satıcı kişinin 1 adet

Alıcı kişinin 2 adet fotoğrafı ( son 6 ay içerisinde çekilmiş olması şarttır)

3. Satıcı adına düzenlenmiş tapunun aslı ve fotokopisi

4.DASK POLİÇESİ (zorunlu deprem sigortası )

Ev alırken gerekli belgeler ?

Yukarı da saydığım belgeler aynen geçerlidir.

İskanlı ev ve iskansız ev farkı nedir, Kat mülkiyeti nedir, neden önemli

İskanlı ev ve iskansız ev farkı nedir, Kat mülkiyeti nedir, neden önemli, İskansız ev alındığı zaman herhangi bir elektrik su aboneliği olmuyor. Bina da internet aboneliği de olmuyor. Ortak bir sayaç olduğu için daire başı para toplanır ortak ödeme yapılır. Tapuya gidilirse ev değiş arsa olarak kayıt altında olduğu görülüyor. 

Ev alma masrafları nelerdir?

 1. Dask
 2. tapu harç bedeli
 3. Döner sermaye bedeli
 4. emlak vergisi
 5. tahsilat masrafları
 6. çevre temizlik bedeli
 7. abonelik masrafları
 8. kredi masrafları
 9. taşınma masrafları

Ev alma işlemleri nelerdir ?

Ev alma işlemlerini yukarı da detaylı bir şekilde saydık.

Ev alma siteleri, hangi siteler güvenlidir ?

Ev almak için genelde sahibinden tercih ediliyor.

Sadece ev değil her türlü alım satım işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. 

İlk ev alma teşebbüsünde bulunduğunuzda bir çok bilmem ne yapı adı altında inşaat firmaları  çıkacaktır. Bu yapılar genelde emlak görevi görmekte aynı zamanda kendi yaptıkları evleri satmaktadırlar. İnternete öyle güzel evleri o kadar ucuza sunmaktadırlar ki şaşar kalır dersiniz ki biz ayırdığımız peşinatla ev alabiliyoruz. Tabi ki de böyle bir durum söz konusu değil. Dikkat edin görsellere hiçbir zaman ulaşamayacak ve o tabiri caizse villa tarzı evlere 120-130 bin tl ye ulaşmanın mümkün olmadığını göreceksiniz. Önce gördüğünüz ilanı yok artık bu kadar ucuz nasıl olabilir hem de bu ev diyerek heyecanla arıyorsunuz. Karşınıza çıkan kişi o evin size uygun olmadığını nedenini ise uzak bir konumda olduğunu belirtiyorlar. Size başka bir kaç ev göstermek i.in ofise davet ediyorlar. Onların araçlarıyla çeşitli evlere gidiyorsunuz, Görüyorsunuz ki ne öyle evler var ne o fiyata ev var. Müthiş bir hayal kırıklığı yaşıyorsunuz. Her ilanı arayışınızda bu durumla karşılaşıyor ve en sonunda içlerinden en beğendiğinizi bütçenizin çok üzerinde bir miktara satın alıyorsunuz. Eğer almazsanız kiracı olarak yaşamaya devam ediyorsunuz.

Kapora nedir, Satın alınan Ev için Kapora neden verilir

Kapora nedir, satın alınan ev için kapora neden verilir, Kapora evin ya da eşyanın üzerinde başkasına satılmaması konusunda bir teminat olarak verilen paradır. Satıcı başkasına satmaz alıcı da vazgeçerek satıcıyı kayba uğratmaz. Aslında iki tarafıda koruyan bir sözleşmedir.

Emlak, komisyoncu, aracı kimdir, Emlakçıya neden komisyon verilir

Emlak, komisyoncu, aracı kimdir, Emlakçıya neden komisyon verilir, Emlak satıcının sahip olduğu değeri alıcılara sunan,  ilgilenen ve bunun karşılığı para alan kişidir. Komisyoncu ise yukarıda bahsetmiş olduğum inşaat firmalarında çalışan kişiler. Bunlarda bu miktardan evleri gezdiren kişilere yani satış ve pazarlama elemanlarına bir miktar para veren kişilerdir.

Aklıma gelen noktalara oldukça değinmek istedim sorularınız olursa İstanbul da yaşayan biri olarak cevaplayabilirim. Hoşçakalın :)


YORUMLAR

BLOGGER: 4
 1. Ev almadan önce gerçek bunu okumak faydalı oldu. satın almadan önce dikkat edilmesi gereken ne kadar çok şey varmış. Komşular çok önemli.

  YanıtlaSil
 2. Ev alırken alt üst kattan ses ne kadar geliyor, çok gürültü oluyor mu ona çok dikkat edin. Ses izalasyonu türkiye'de hiç dikkat edilmeyen bir konu ve bu gerçek bir problem

  YanıtlaSil
 3. Ev alırken tapuda nelere dikkat edilmeli?
  Ikinci el konut alırken nelere dikkat etmeliyiz?
  Inşaattan ev alırken nelere dikkat etmeliyiz?
  2.el ev alırken nelere dikkat edilmeli,
  Ev alırken nelere dikkat edilmeli 2020,
  Sıfır ev alırken dikkat edilmesi gerekenler,
  Ev alırken nelere dikkat edilmeli,
  Emlakçıdan ev alırken nelere dikkat etmeliyiz
  Eski ev alırken Nelere dikkat Edilmeli,
  Müteahhitten ev alırken nelere dikkat edilmeli,
  Ev alırken tapuda nelere dikkat edilmeli,

  YanıtlaSil
 4. Ev alırken ne kadar masraf gider?
  Ev alırken tapu masrafı ne kadar 2020?
  Tapuda ne kadar masraf çıkar?
  Ev alırken notere gidilir mi?
  Ev alma masrafları hesaplama,
  Ev alırken çıkan Masraflar 2020,
  Ev alırken masraf hesaplama,
  Ev alırken ödenen vergiler 2020,
  Sıfır ev alırken yapılan işlemler,
  2020 tapu harcı HESAPLAMA,
  Tapu masrafları ne kadar Tutuyor,
  Tapu harcını kim öder

  YanıtlaSil

Ad

1 - 60 YAŞ ÜSTÜ,2,1 sedef hastalığı,2,1- Başa Güneş Geçmesi,1,1- Dans ile kilo vermek,1,1- Egzersiz mi yoksa Diyet mi,1,1- FUCICORT,1,1- GECE TIRNAK KESMEK,1,1- Öksürük ve Boğaz Ağrısı,1,1- SAÇ RENGİ,2,1- sindirim sistemi,1,1- tahriş olan ciltler,1,1- Uykusuzluk için en iyi çare,1,2021 Azelderm krem,1,2021 benzoxin jel,1,2021 eritretin jel,1,2021 fastjel krem,1,2021 huzursuz bacak,1,2021 locafen krem,1,2021 Profenid jel,1,2021 stilex jel,1,2021 tazacne krem,1,2021 zorante krem,1,2021-kpss-sorular,3,2021-p121,1,2021-P21-KPSS,1,2021-P22-KPSS,1,2021-P3-KPSS,1,2022-KPSS,5,4.0,1,8 mart,1,A grubu,8,Achromin,2,Achromin leke kremi,1,açmak,1,Adam smith,1,adet dönemi,1,adet sancısı,1,agri kremi,3,ağ teknolojileri,1,ağrı,1,Ağrı kesiciler,2,aile,1,ales 2021 Sınavı,1,amik ovası,1,anemi,1,antlaşma,1,araba,1,aralık,1,aralık kasveti,3,ardıç yağı,1,asgari ücret ne kadar,1,astigmat,2,aşk,1,aşk şiiri,1,aşk şiirleri,1,ayak bakımı,1,aybaşı,1,ayrılık şiiri,1,aziz nicholaos,2,B grubu,3,B12,1,bacak,3,bacak boyu,1,bacak şişmesi,1,Bahar ayı,1,bakım,2,balkanlar,3,bankacılık,1,Bayrak,1,bayram,1,bebeğiniz için kabaklı yemekler,1,bebek,1,BEL FITIĞI,1,bengay,1,Bepanthol krem,1,bilgisayar,1,Bilgisayar Programlama Sanatı,1,bilim,2,bilim kadınları,1,bio,1,blog,4,blog reklamı,1,blog yazmak,2,bosna para bi̇ri̇mi̇,1,bosnia bosna,1,BOYUN FITIĞI,1,brother,2,Burun Dolgusu,1,bytecoin,1,canon,3,cilt,21,cilt bakımı,3,cilt kremi,21,Contractubex krem,1,corona,2,covid,1,çaışanlar,1,çay,1,çıntar mantarı,1,çocuk,1,Çorba,1,Dalgınlık ve Unutkanlık,1,dans,1,data warehause,1,datamart,1,Değirmen,1,demir eksikliği,1,Demre,1,deneme,1,depresyon,1,dermatolojik ilaçlar,1,devlet,1,dijital,1,dijital amnezi,1,dikkat,1,dilsiz harita,1,din,5,diş teli,1,doğal yöntemler,1,donanım,1,dopamin detoksu,2,dua,1,dut,2,dut pekmezi,1,dut şurubu,1,Dünya,1,eczane fiyatı,1,edebi,1,edebiyat,6,edimesi,1,egzama,1,egzersiz,2,ekmek,2,Ekonomik Yemek Tarifleri,19,ekpss,1,el bakımı,1,ellerin yaşlanmasını yavaşlatmak,1,En iyi ağrı kesici krem hangisi,2,endüstri,1,ENTERASAN BİLGİLER,6,epilasyon,1,epson,2,erişim,1,estetik,11,eti,1,etkinlik,1,Ev almak,1,evde çözüm,7,EVDE KPSS,5,evde pankek,1,evde pilates,1,farenjit,1,Fethiye,1,FITIK,1,Film,1,Film ve kitap önerilerim,7,Gabriel garcia,1,Galebe krem,1,Gelir Uzman YARDIMCILIĞI,1,Gemiler-iblis,1,genetik bozukluk,1,gerekenler,1,gezgincey,4,gezi,2,gezme,1,göz,10,göz kapağı,3,göz morlukları,1,gözenek sıkılaştırıcı,1,guy,3,guy puanı,3,güneş lekesi,1,gür,1,haber,17,hamilelik,3,Hamilelikte öksürük,1,hamurlu ekmek,2,hasret özlem şiirleri,1,hasret şiirleri,1,hastalıklar,8,hava sıcaklığı,1,hayvanlar alemi,5,hersek,1,hikaye,4,hitit duası,1,hobiler,1,hp,1,hukuk,1,ibf,1,iğne fobisi,1,iğne korkusu,1,ikincil travma,1,insta canlı oda,1,İstiklal Marşı,1,işçi,1,işkembe,1,işletme,1,jel,2,kadın,29,kadınca,2,kadınlar günü,1,Kadınlar için şiirler,1,kadınlar plajı,2,kahvaltı,1,Kalemimden Düşler,48,kamu yönetimi,1,kanlıca mantarı,1,kanser,1,kansızlık,1,kanun,1,kaplumbağalar,1,kar,1,kariyer,1,kaş,2,kaya tuzu lambası,1,kazanç,1,kek,1,kelime,3,kemoterapi,5,kırmızı pazartesi,1,kil maskesi,2,kilo,1,kilo vermek,1,kimdir,2,kirpik,2,kişisel gelişim,1,kol,2,kongreler,1,konvertibl mark,1,koronavirüs,1,kovid-19,1,koyu,1,köprü,1,kpss,36,kpss önlisans,1,KPSS P16 puan türü,1,kpss p21 puan türü,1,kpss p26,1,kpss p27 puan türü,1,KPSS P28 puan türü,1,kpss p3 puan türü,1,KPSS P31,1,KPSS P32,1,KPSS P33,1,KPSS P35,1,KPSS P36,1,KPSS P37,1,kpss P38,1,kpss p48 puan türü,1,kpss puan,9,kpss-2021,1,kpss-p121,1,kpsspuanı,9,krem,13,kripto para,2,kullananlar,4,kuru incir,1,kuru patlıcan,1,kuzu göbeği,1,kuzu kulağı,1,kültür-sanat,2,leke,6,leke kremi,10,lexmark,1,lirik,1,Maderise Cilt Bakım Kremi,1,magazin,1,makarna,1,makyaj,1,malaga pastası,1,maneviyat,1,mantar,1,mantar yemekleri,1,MARQUEZ,1,MASKE.yaşlanma karşıtı,1,meb 2021,1,Mehmet Akif Ersoy,1,melki yemeği,1,memur,1,mentol taşı,1,meslekler,1,Midyeli,1,Midyeli ve mozzarella peynirli,1,Minderzade,1,mini hikaye,2,miyop,1,mostar,1,Muğla,1,mühendislik,1,Nash dengesi,1,Nazım Hikmet,1,ne demek,1,Nedir Nasıl Yapılır,18,nefes darlığı,1,nemli dizeler,1,neretva nehri,1,network,2,noel baba,1,normal kan değeri,1,ortaöğretim KPSS,2,ortodonti,1,ortodontist,1,oyun,1,öabt,1,öğretmen,1,öksürük,3,ön yargı,1,ösym,3,Özgürlük Şiirleri,1,özlem içeren şiirler,1,p28,1,p29,1,P29 puan türü,1,p31,1,p34,2,P34 puan türü,1,P4,1,p40,1,p48,2,pandomim,1,para,2,para kazanmak,1,pasta,2,pdf,3,pekmez,1,pilates,1,pilav,1,postmodern,1,Pratik Bilgiler,66,proje,1,psikoloji,3,pürüzsüz cilt,3,ramazan bayramı,1,regl,1,reklam,1,ricoh,1,Rinoplasti,1,roman,4,romantizm,1,rüya tabirleri,5,rüyada deprem görmek,1,Rüyada Erkek Bebek Doğurmak,1,Rüyada Hamile Olmak,1,Rüyada Kar Görmek,1,Rüyada Mezar Görmek,1,Sabahattin Ali,1,saç,3,sağlık,51,SAĞLIK,7,salgın,1,saraybosna,1,sevda şiirleri,1,seyahat,1,sınav,9,sivilce,2,sma hastalğı,1,sonu b ile biten kelimeler,1,sosyal medya,1,stari most,1,summer,1,sunum,1,şiir,14,Tanrı,1,tansiyon,3,tarih,7,taş sandığı,1,tatil,1,tavsiye,2,tavuk,1,Tavuk ile yapılan çorbalar,1,tedavi,1,teknoloji,4,Teknolojik,1,tel tedavisi,1,teneke,1,timsah,1,timüs bezi,2,tjk haber,1,Tolstoy,1,topikal jel,1,topuk,1,tuz,1,Türk çayı,3,Türkiye 5G,1,türkiye uzay programı,1,uçak,1,uyku,1,uykuya dalmak,1,ülke,1,üniversite,1,ünlüler,1,vazelin,2,veri,2,veri ambarı,1,veri tabanı,1,whatsapp yeni özellikler,1,wikipedia,1,yanan saçlar,1,yapay zeka,1,Yara izi Kremi,2,Yaşar Kemal,1,yaz,1,yazı,1,yazı yazmak,2,yazıcı,6,Yazıcı Çıktı Sorunu,1,Yazıcı Tarama Problemi,1,yazılım,6,yazma,1,Yazmak,2,YDS,1,YDS 2021,1,yemek,3,yenilikçi,1,yenirmi,1,yılbaşı,2,yıpranmış saçlar,1,yoga yapmak,1,yorgunluk,1,yökdil 2021,1,yurt dışı,1,yüz temizleme,1,zayıflamak,1,ziaja manuka,1,
ltr
item
KELİME DAMLASI: EV ALIRKEN NELERE DİKKAT ETMELİ, Ev alırken çıkan masraflar, Ev alırken tapuda nelere dikkat edilmeli, Tapu Masrafları
EV ALIRKEN NELERE DİKKAT ETMELİ, Ev alırken çıkan masraflar, Ev alırken tapuda nelere dikkat edilmeli, Tapu Masrafları
https://1.bp.blogspot.com/-AE87vjZze5s/X5H4yqa4KMI/AAAAAAAABiM/B2wrKUNiXkMHrd55HndXJ3FDWfT8P112gCNcBGAsYHQ/w640-h427/town-2430571_960_720.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-AE87vjZze5s/X5H4yqa4KMI/AAAAAAAABiM/B2wrKUNiXkMHrd55HndXJ3FDWfT8P112gCNcBGAsYHQ/s72-w640-c-h427/town-2430571_960_720.jpg
KELİME DAMLASI
http://www.kelimedamlasi.com/2020/10/ev-alirken-nelere-dikkat-etmeli.html
http://www.kelimedamlasi.com/
http://www.kelimedamlasi.com/
http://www.kelimedamlasi.com/2020/10/ev-alirken-nelere-dikkat-etmeli.html
true
4122680645101318521
UTF-8
Tüm içerikler yüklendi İçerik Yok TÜMÜ Daha Fazla Cevapla Cevabı iptal Delete Yazan Anasayfa Sayfalar Paylaşımlar Tümüne Bak Öneriler Etiket Arşiv Arama Tüm Paylaşımlar Eşleşen paylaşım yok Anasayfa Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzrts Sa Çar Per Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan May Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis May Haz Tem Ağu Eyl Eki Kas Ara şimdi 1 dk önce $$1$$ dk önce 1 hour ago $$1$$ saat önce Yesterday $$1$$ gün önce $$1$$ hafta önce 5 haftadan fazla Followers Follow Premium içerik STEP 1: Share to a social network STEP 2: Click the link on your social network Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy İçerikler