BACAK ŞİŞMESİNE NE İYİ GELİR, NASIL GEÇER, NEDEN OLUR

By Ceyda - Şubat 16, 2021

Bacaklar neden şişer, ne iyi gelir 

Bacaklar neden şişer,  şişmiş bacaklar veya baldırlar, bacakta bulunan damarlarda fazladan bir baskı olduğunda damarlar içersindeki sıvılar dışarı atılırak dokulara geçer ve bacakta şişliğe sebep olur. Nedenleri, kan pıhtısından dolayı damarlarınız tıkanmış olabilir, vücudunuzda bir enfeksiyon ya da önemli organlarınızdan olan kalbinizde kalp yetmezliği gibi rahatsızlıklarınızın belirtisi olabilir. Bacaklarda şişme sorununu incelediğimizde farklı bir gösterge olarak kötü beslenmenin bir işareti ya da ciddi bir  böbrek, karaciğer ya da tiroid problemleri gibi hastalıkların da belirtisi olabilir. Uzun süre ayakta durmak, adet öncesi dönem, hamilelik, yaşlılık gibi faktörlerin etkileri de olması bacak ayak şişmesine sebeb olabilir.

Bacak şişmesine ne iyi gelir

Bacak şişmesine ne iyi gelir, Bacak şişmeleri sık rastlanan sorun olmakla beraber aynı zamanda birçok sebebi olan rahatsızlıklardır. Aşağı sizler için listelediğimiz maddeleri uygulamanız bacaktaki rahatsızlığınız için iyi gelebilir.

BACAK ŞİŞMESİNE NE İYİ GELİR

1. Destek çorabı giymek

Şişmiş bacaklarınızı rahatlatmak için destek çorabı giymek  iyi gelebilir.

2. Bacakları yukarı kaldırmak

Tüm gün ayakta durmaktan veya oturmak yüzünden bacakları ayakları şişen kişiler için bacaklarını yukarı dikmek gerçekten faydalı olacaktır.

3. Ayak jimnastiği yapmak

Ayak jimnastiği şişmiş bacaklara iyi gelir mi, düzenli olarak ayak jimnastiği yapmak şişen bacaklar için faydalı bir egzersizdir.

4. Bacakları soğuk suyla yıkanmak

Bacakları soğuk suyla yıkamak şişmiş bacaklara iyi gelir mi, düzenli olarak bacaklarını soğuk suyla yıkarsanız soğuk su bacakta baskıyı azaltıp şişliklerin inmesinde faydalı bir uygulamadır.

5. Fazla kilolu kişilerin kilo vermesi

Fazla kilolarınız var ise bacaklarınıza olan baskı fazla olması normaldir, bacakları şişik olan fazla kilolu insanlar kesinle kilo vermelidirler.


DESTEK İÇİN LÜTFEN REKLAMLARA TIKLAYINIZ.

  • Share:

Benzer İlginizi Çekecek İçerikler

0 yorum