HİPNOTERAPİ - İĞNE KORKUSU - İĞNE FOBİSİ - NEDİR - NASIL YENİLİR

By Ceyda - Şubat 13, 2021

 Hipnoterapi iğne korkusu, İğne korkusu nasıl yenilir, İğne fobisi

Hipnoterapi iğne korkusu : İğne fobisi kan fobisi ve yaralanma fobisi, psikolojik sorunlar kapsamındaki fobiler arasında yer almaktadır. Peki bu fobileri yenmenin bir yolu var mı, yazımızda iğne fobisi nasıl yenilir, iğne korkusu nasıl yenir soruları altında bir yazı paylaştık.

İğne korkusu nasıl yenilir, Hipnoterapi iğne korkusu, İğne fobisi nasıl yenilir, iğneler konusunda korkuları olmak, çeşitli nedenlerle her yaşta herkeste olabilecek korkulardandır. Uzmanlar iğne korkusunu yenebilmek için 2 yöntem önermekteler, biri hipnoz yolu ile tedavi yani hipnoterapi diğeri ise iğne olurken bayılmamanız için öncesinde egzersiz yapmanızdır. Hipnoterapi ile iğne korkusu tedavisi olan kişilerde özellikle geçmişinde iğne ile alakalı kötü bir anısı var ise tedavinin başarılı olması yüksek ihtimal görülmektedir.


YAZILARIN DEVAMI VE DESTEK İÇİN LÜTFEN REKLAMLARA TIKLAYINIZ
Hipnoterapi iğne korkusu


  • Share:

Benzer İlginizi Çekecek İçerikler

1 yorum

  1. Yirmili yaşlarımın ortasından sonlarına doğru bir noktada, kanımı aldırıp doktorun muayenehanesinden eve yürüyene kadar iğnelerden korkmam kendiliğinden kayboldu. Hayatımın o evresinde, ilaçsız anksiyete bozukluğum ve depresyonum gerçekten yüksek hızlara çıkıyordu ve endişeli ve / veya depresyonda olduğum her şeye kıyasla, küçük bir iğne o kadar da kötü görünmüyordu.

    YanıtlaSil