DOPAMİN DETOKSU - DOPAMİN DİYETİ - BEYİN ORUCU - NEDEN YAPILIR - NASIL YAPILIR - NEDİR - NE İŞE YARAR

By Ceyda - Nisan 10, 2021

Dopamin detoksu nasıl yapılır, dopamin detoksu nedir, dopamin detoksu içeriği nedir, dopamin detoksu neden yapılır, dopamin diyeti yapanlar soruları ve kuralları tek tek cevapladı.

DOPAMİN DETOKSU NEDİR

Dopamin detoksu nedir, dopamin detoksu çok insanın merak ettiği kavramlardan biri olmakla beraber nasıl yapılır konusu yazımızda açıklandı. Dopamin detoksu aynı zamanda dopamin diyeti olarakta bilinir. Nedir, Nasıl Yapılır gibi soruların cevabını da yazımızda paylaştık. Dopamin detoksunu beyniniz için olan bir detoks olarak hayal edebilirsiniz. 

dopamin diyeti

Dopamin detoksu içeriği nedir, işin özünde şunu yiyin bunu yemeyin diye bir şey dopamin detoksunda olay tamamen zihin ile alakalıdır. Dopamin diyeti diye Tom Kerridge tarafından yazılan kitap bile vardır. 

dopamin detoksu

DOPAMİN DETOKSU NEDEN YAPILIR

Dopamin detoksu neden yapılır, bir beyin orucu olan bu detokstan sonra, uygulayan kişiler daha odaklanmış hissettiklerini ve  faaliyetler alanlarında artık daha fazla keyif aldıklarını bildiriyorlar.

DOPAMİN DETOKSU NASIL YAPILIR

Dopamin detoksu nasıl yapılır, bahsi geçen dopamin detoksunu yapmanız için izlenmesi gereken basit kurallar var, yapmanız gereken beyni harekete geçiren herhangi bir faaliyetten kaçınarak dopamin diyetini yapmış oluyorsunuz.  Dopamin seviyesini en çok artıran yiyecekleri sayacak olursak, kakao ve çikolata en önde gelen dopamin seviyesini artıran besinler arasındadır.

Dopamin diyeti yapanlar,  3 ayda bir 24 saatlik bir dopamin diyeti yapmanın ruh sağlığına çok iyi geldiğini söylüyorlar.

beyin orucu


Unutmayın ki, çok üzgünseniz veya moraliniz bozuk ise vücudunuzun kesinlikle dopamine ihtiyacı vardır. 

DESTEK İÇİN LÜTFEN REKLAMLARA TIKLAYIN.

dopamin-diyeti, dopamin-detoksu, dopamin-detoksu-nasil-yapilir, dopamin-diyeti-nasil-yapilir, dopamin-detoksu-nedir, dopamin-detoksu-neye-yarar, dopamin-detoksu-neden-yapilir, dopamin-diyeti-nedir, dopamin-diyeti-neye-yarar, dopamin-orucu-neye-yarar, dopamin-orucu-nedir, dopamin-orucu-nasil-yapilir ?


  • Share:

Benzer İlginizi Çekecek İçerikler

0 yorum