GÖZÜM KAŞINIYOR NE YAPMALIYIM, GÖZ KAŞINTISI NEDEN OLUR, GÖZ KAŞINTISI NASIL GEÇER

By Ceyda - Nisan 03, 2021

Göz kaşıntısı neden olur, göz kaşıntısı nasıl geçer, gözüm kaşınıyor ne yapmalıyım, göz kaşıntısına ne iyi gelir, göz kaşıntısı hangi hastalığın belirtisidir sorularının ve tedavi arayışında olanlar, işte sizler için araştırdığımız göz kaşıntısı ile alakalı soruların cevapları.

Göz kaşıntısı neden olur, çoğu zaman gözlerin kaşınma sebebi bir tür alerjidir. Polen, toz ve hayvan tüyleri gibi tahriş edici maddeler, göz çevresindeki dokularda histamin adı verilen bileşiklerin salınmasına neden olur ve bu da gözünüzde kaşıntı, kızarıklık ve şişlik ile sonuçlanır. Göz kuruluğu da gözlerin kaşınmasına sebeb olur. Göz kaşıntısı hangi hastalığın belirtisidir, göz kaşıntısı nezle veya grip hastalıklarının başlangıç seviyedeki bir belirtisi olabilir veya sebeb o değilse kornea zendelenmesi olabilir.

Göz kaşıntısı nasıl geçer, gözünüzdeki kaşıntıyı geçirmek için göze soğuk kompres uygulamayı deneyebilirsiniz. Temiz bir bez alın, soğuk suyla ıslatın ve gerektiğinde tekrarlayarak kaşıntılı gözlerinize uygulayın. Göz kuruluğu yaşayanlar, kaşıntıyı gidermek için reçetesiz satılan göz damlaları kullanmaları faydalı olacaktır.


kaşınan gözler

Gözlük numarası nasıl düşer

Hipertansiyon nedir

Astigmat nedir

Göz altında morluklar neden olur


  • Share:

Benzer İlginizi Çekecek İçerikler

0 yorum