HAMAM BÖCEĞİNİN - KAÇ BACAĞI VARDIR - KAÇ AYAKLI - NEREDE YAŞAR - KAÇ YIL YAŞAR - BİYOLOJİ

By Ceyda - Haziran 17, 2021

Hamam böceği kaç ayaklı, kaç bacağı vardır, hamam böceklerinin sahip olduğu 3 tane çift ayağı vardır, yani 6 ayaklıdır. Hamam böcekleri çok hızlı üreyen böceklerdir.

hamam böceğinin bacakları

Hamam böcekleri nerede yaşar, hamam böcekleri yaşamak için çok değişik ortamlara adapte olurlar, fakat en çok bina içlerinde nemli ve ılık ortamlar hamam böcekleri için en uygun ortamlardır.

hamam böceği yaşadığı yer

Hamam böcekleri dokunsal ve kimyasal iletişim kurarlar, salgıladıkları feromonlar ve bıraktıkları dışkıları vasıtasıyla diğer hamam böceklerine su ve besin kaynakları ile yuvalarının yerini işaret ederler. 

bir çeşit hamam böceği

HAMAM BÖCEĞİ KAÇ YIL YAŞAR - NE KADAR YAŞAR

Hamam böcekleri  aşağı yukarı ortalama yaşam ömrü 6 ay ile 2 yıl arasında değişkenlik gösterir. Hamam böceklerinin bazı türleri hiçbir şey yemeden 1 ay yaşayabilir. Hamam böceklerinin su altında yarım saate kadar boğulmadan yaşayabildikleri görülmüştür. insanlardan radyasyona 6 ile 15 kat daha dayanıklıdırlar. Bir hamam böceği, kafası olmadan 2 hafta yaşayabilir. Çünkü hamam böceklerinin beyinleri ayaklarındadır ama başsız bir hamam böceği açlıktan kesinlikle ölür.

DESTEK İÇİN LÜTFEN REKLAMLARA TIKLAYINIZ.

hamam böceği


http://www.kelimedamlasi.com/2021/03/salyangozlarin-kac-burnu-vardir-ne-yer.html

  • Share:

Benzer İlginizi Çekecek İçerikler

0 yorum